Тонев дебютира, Вила губи от Челси

Тонев направи дебют за Вила във втория кръг от Висшата лига. Снимка: Getty Images
Тонев направи дебют за Вила във втория кръг от Висшата лига.

Александър Тонев дебютира във Висшата лига като резерва за Астън Вила и игра 8 минути при гостуването на Челси.

Тимът му загуби с 1:2, но нито Тонев, нито Вила трябва да са засрамени от представянето си.

Автогол на Антонио Луна прати Челси напред в резултата рано-рано, но в последните секунди на първото полувреме Кристиан Бентеке изравни. Вила създаде няколко идеални положения, но ги изпусна.

Челси натисна и стигна до успеха, но при попадението за 2:1 Бранислав Иванович изглеждаше в засада.

В добавеното време Вила натискаше за изравняване, а Джон Тери от домакините игра с ръка в наказателното поле.

Дузпа не бе отсъдена и Челси е с пълен актив - 6 точки от два мача.

Тонев влезе като резерва в 82-рата минута и записа първи двубой в най-сериозното първенство.