Буфон: Бихме и с късмет

Буфон похвали играта на Юве срещу Милан

Вратарят на Ювентус Джанлуиджи Буфон призна, че тимът му е имал нужда от късмет, за да спечели срещу Милан на „Сан Сиро" с 2:0, но пъхвали реакцията на лидерите в Серия А, когато бяха поставени под напрежение.

Самият Буфон трябваше да демонстрира върхова форма снощи, като на няколко пъти спаси опасни удари на Кака и Рикардо Монтоливо.

Шампионите на Италия поведоха в края на първото полувреме с гол на Фернандо Йоренте, а в средата на втората част Карлос Тевес оформи крайното 2:0.

С тази победа Юве вече има 18 мача без загуба и е на крачка от трета поредна титла, като се има предвид, че вторият в класирането - Рома е на 11 точки от водача.

„Целият ни отбор се справи идеално, особено, когато бяхме поставени под сериозно напрежение - обясни Буфон. - Факт е, че извадихме и страхотен късмет. Когато играеш срещу Милан на „Сан Сиро" няма как да си фаворит. Тук се печели трудно, а това е първият ни успех на този стадион откакто начело на отбора е Антонио Конте.

„За мен е изключително важно, че в четвърти пореден мач не сме пуснали гол. Пред мен играят най-добрите защитници, а нападателите също много ни помагат.

„Срещу Милан взехме три много важни точки, но трябва да сме много внимателни. Рома е опасен съперник, римляните са се концентрирали само върху титлата в Италия, така че ще е много оспорвано."