27.01.2017, 12:39 (обновена 28.01.2017, 13:57)

1 от 2 снимки Назад Напред

1

Прекрасни Владко Илиев и Краси Анев!

България спечели злато и бронз в спринта на 10 км на Европейското първенство по биатлон в Душники Здрой, Полша.

Владимир Илиев ни зарадва със златен медал, завършвайки с 4,9 секунди пред руснака Александър Логинов.

Красимир Анев, който преди два дни спечели сребро в индивидуалната дисциплина на 20 км, пък се отличи с бронз, изоставайки на 16,7 зад Илиев.

Времето на Илиев, за който това е трети медал в кариерата му от европейски първенства, бе 24:26.9 минути.

Димитър Герджиков също направи много добро състезание и завърши на 23-та позиция с изоставане от 1:05.7 минути от Илиев, като не допусна нито една грешка в стрелбата.

На 56-о място остана Антон Синапов, който допусна 3 грешка в стрелбата, с изоставане от 2:07.1 минути.

С две грешки в стрелбата и изоставане от 2:46.3 минути на 77-мо място остана Михаил Клечеров, а Димитър Парталов завърши на 90-а позиция с две грешки на 3:18.8 от Илиев.

Oще: 10 км  20 км  александър логинов  алексей слепов  антон синапов  биатлон  владимир илиев  димитър герджиков  дшники здруй  дълга дистанцина  европейско първенство  зимни спортове  индивидуално  красимир анев  михаил клечеров  спринт