Барселона обърна от 0:1 до 2:1 Атлетик и остава в играта за титлата | sportcafe.bg

Меси се събуди и Барса пак усети що е победа

Дидро
21.04.2014, 08:43 (обновена 21.04.2014, 08:57)
меси и педро при 4-1 като гост на севиля февруари 2014, меси бележи два

Меси и Педро донесоха успеха срещу Атлетик, който остави Барса в битката за титлата.

Лео Меси се събуди от странната си летаргия и вдъхнови Барселона за обрат в ключов мач. Коравите баски от Атлетик (Билбао) водеха до 72-рата минута с попадение на Ариц Адурис.

Тогава обаче се намеси Лео, който сякаш усети, че кризата на Барса и неговата апатия странно съвпадат. И реши да оправи нещата.

Първо Меси даде сигнал за щурм с пропуск и удар край вратата. После помогна топката да стигне до Дани Алвеш на крилото, той проби и даде пас на Педро - 1:1.

Минута по-късно Меси от пряк свободен удар, за който сам бе съборен, наниза мощно втория гол.
Барселона остава в играта за титлата в Испания - тимът е втори с 81 точки, а лидерът Атлетико има 85. Реал е със 79 и мач по-малко.

Барса трябва да чака провал на Атлетико преди гостуването на лидера на "Камп ноу" в последния кръг.

Загубата на Атлетик може да има преки последствия в битката за четвъртото място и участие в Шампионската лига. Севиля разгроми с 4:0 Гранада и е само на три точки зад баските.

В следващия кръг в Билбао е мачът на двата тима, като при успех на гостите от Севиля, те изпреварват Атлетик, защото първият им пряк  двубой за сезона завърши 1:1.

Oще: атлетик  барселона  лионел меси  примера дивисион