Моуриньо доволен от Йозил и Кака

Жозе Моуриньо остана доволен от изявите на Рикардо Кака и Месут Йозил Снимка: Getty Images
Жозе Моуриньо остана доволен от изявите на Рикардо Кака и Месут Йозил

Треньорът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо остана доволен от изявите на Рикардо Кака и Месут Йозил в двубоя срещу Райо Валекано от 6-я кръг на Примера Дивисион. Кака започна в титулярния състав, а Йозил бе оставен резерва, но след като Райо Валекано поведе с 1:0, а Реал не успя да върне гола до 25-та минута Моуриньо се принуди да пусне и германския национал и да заиграе с двама плеймейкъри.

„Беше ми неприятно да променям тактиката още през първото полувреме. На всеки треньор е тежко да смени играч само 25 минути след началото на двубоя, но Ласана Диара разбра, че отборните интереси са по-важни. Нуждаехме се от втори плеймейкър.

За Кака и Йозил също не бе лесно да си взаимодействат в продължение на 90 минути. В такъв случай те трябва да са много подготвени физически и освен това да не забравят, че Шаби Алонсо не може да се справи сам в халфовата линия през цялото време.

При създалата се ситуация обаче те реагираха добре и затвориха пространствата на Райо Валекано към вратата ни. Ситуацията бе рискована, но благодарение на изявите на Кака и Йозил двубоят се разви в наша полза", обясни Моуриньо след срещата.

Наставникът на „лос меренгес" не пропусна да похвали съперника, както и останалата част от собствения си тим. „Райо Валекано показа защо играе в Примера Дивисион. Въпреки това смятам, че успехът ни е заслужен. Отборът ни спечели категорично.

След седмица на неудачни изяви онова, от което имахме нужда бе да спечелим, да вкараме попадения и да свалим напрежението. Когато допуснахме гол в началото на срещата ситуацията се усложни, но характерът на отбора се проявява именно в такива моменти. Да, в първите 20-25 минути изпитвахме затруднения, но след това се събрахме, рискувахме и на почивката вече водихме в резултата.

След това вкарахме още един гол и всичко говореше, че спокойно ще стигнем до успеха, подобрявайки и играта си. Вместо това обаче Райо Валекано стигна до второ попадение, което трябва да си признаем стана и благодарение на самите нас. Този гол обаче ни стресна и тимът ни стана по-гъвкав и по-деен при контраатаката, което ни донесе успех", анализира Жозе Моуриньо.