Литекс удари Славия, излезе трети

Литекс е на 9 точки зад втория Лудогорец.

Литекс победи Славия с 2:0 в последния мач от 18-ия кръг на а група и се изкачи на трето място в класирането актив от 29 точки. Головете за ловчалии отбелязаха Данило Асприля и Румен Руменов. Двата отбора изиграха добър за родните стандарти мач.

Гостите от столицата започнаха по-активно и в 11-та минута пропуснаха отлична възможност да открият резултата. Радослав Василев от три метра не успя да уцели празната врата на Литекс след като Баривиейра не реагира при центриране от ляво. Домакините постепенно взеха инициативата и в 26-та минута откриха резултата.

Данило Асприля с мощен шут от 30 метра направи безпомощен Георги Петков, изпращайки токата в долния ляв ъгъл на вратата. До края на полувремето и двата отбора продължиха с активната си игра и създадоха няколко добри възможности за гол, но без успех. В 42-ата минута след бърза контратака на Славия радослав Василев изведе Манзуро сам срещу вратаря на оранжевите, но Баривиейра успя да улови топката след удара му.

Второто полувреме също започна с по-активна игра на "белите". В 52-та минута удар на Манзуро мина на сантиметри над напречното греда. две минути по-късно обаче, Джордан намери Руменов на три метра пред вратата на Славия и той покачи на 2:0. Още при следващата си атака гостите можеха да навалят, но Пламен Гълъбов успя да избие топката от голлинията. Двата отбора продължиха да редуват атаки пред Баривиейра и Пенков.

В 66-та минута Савич пропусна добра възможност, а секунди по-късно Винисиус улови топката след шута на Панов. В 72-та минута Данило Асприля центрира от десния фланг, кълбото прехвърли централните защитници и Десподов изскочи пред Панов, но стреля неточно.

В последните минути на двубоя оранжевите се прибраха в своята половина и разчитаха на опасни контраатаки, но нов гол не падна. В крайна сметка домакините спечелиха трите точки, а гостите могат да съжаляват за пропуснатите положения.