"Българският" Тренто ще защитава световната клубна титла

Момчетата на Радостин Стойчев разбиха Зенит (Казан) с 3:0 и са рекорден четвърти път на финал на Световното клубно първенство Снимка: legavolley.it

Воденият от Радостин Стойчев Тренто надигра категорично победителя в Шампионската лига Зенит (Казан) с 3:0 (25:14, 25:20, 25:14) в полуфинал на Световното клубно първенство по волейбол.

Така българската звезда Матей Казийски и съотборниците му от Трентино Волей, както е цялото наименование на италианския клуб, ще имат възможността да защитават световната си титла и да я спечелят за рекорден четвърти пореден път.

Възпитаниците на българския наставник Радостин Стойчев следобед пред малко над 1000 зрители в катарската столица Доха.

Срещата бе повторение на миналогодишния полуфинал между двата тима, спечелен с 3:1 от Тренто, и на полуфинала в Шампионската през месец март, когато руснаците победиха с 3:1 гейма.

На финала италианският тим ще срещне победителя от втората полуфинална среща между полския СКРА Белхатов и бразилския Сада Крузейро, която е по-късно тази вечер.

Мачът за титлата е утре (19 октомври) от 19:00 часа българско време, а преди това от 15:00 ч. е спорът за бронзовите медали.