Челси и Манчестър Сити бият с едно на мъка

Яя Туре донесе победата на Сити Снимка: Getty Images
Яя Туре донесе победата на Сити

Челси и Манчестър Сити постигнаха измъчени победи в 27-ия кръг на Висшата лига.

И двата тима победиха с 1:0 съответно Евертън и Стоук Сити, а успехът на лондончани срещу "карамелите" дойде в 3-та минута на добавеното време, когато вратарят на гостите Тим Хауърд си отбеляза автогол.

Лампард центрира остро от пряк свободен удар, а Джон Тери протегна своя крак в малкото наказателно поле и въпреки че не игра с топката, Хауърд не успя да реагира и тя влезе в мрежата.

Яя Туре спаси Манчестър Сити срещу Стоук Сити на "Етихад" в 70-та минута.

Той се разписа след центриране на Александър Коларов и донесе важен успех на своя отбор, който видимо бе уморен от тежкия сблъсък с Барселона в Шампионската лига през седмицата и не успя да покаже най-добрата си форма.

Арсенал бе най-убедителен от лидерите в съботния ден и записа 4:1 над Съндърланд в Лондон.

Два гола на Оливие Жиру и попадение на Томаш Росицки дадоха комфортен аванс на "артилеристите" до почивката.

През втората част Лоран Косиелни и Емануеле Дзакерини оформиха крайния резултат.

В класирането лидер е Челси с 60 точки пред Арсенал с 59 и Манчестър Сити с 53.