19.04.2014, 17:30 (обновена 19.04.2014, 17:47)
Локо - Ботев, прекратен

Снимка: © Sportal

Агитката на Локо съвсем ясно показа защо предизвика прекратяването на дербито.

Пловдивското дерби Локомотив (Пд)- Ботев бе спряно в 42-рата минута при резултат 0:0, за да бъде запазено здравето на футболистите от двата отбора.

Агитката на домакините засипа терена с бомбички, пиратки, димки и факли още в първите минути, но след 4-5-минутно прекъсване двубоят продължи. В края на полувремето обаче феновете на Локо предприеха нова канонада, като една бомбичка едва не удари Серджан Лукин от Ботев.

На "Лаута" беше като Бейрут, а съдията Георги Кабаков прибра отборите в съблекалнята и даде време на феновете да се успокоят.

Мартин Камбуров отиде при агитката и помоли за спокойствие.
Не се случи. Мачът бе прекратен, а не е ясно какви ще бъдат санкциите за Локомотив.

Така отново в навечерието на светъл празник като Великден футболът ни има грозно лице. Преди 16 години пак по Великден в Кюстендил мутри биха играчи на ЦСКА на почивката на мача срещу Левски (Кн) и мачът пак бе спрян на полувремето.

Феновете на Локо очевидно не искаха мачът да завърши, а не е тайна и причината - недоволството им от собственика Коко Динев.

Oще: а група  ботев  георги кабаков  локомотив пловдив  прекратено дерби