Бербатов почна с гол и победа на старта

Димитър Бербатов изигра силен мач на старта на Висшата лига и отбеляза гол за Манчестър Юнайтед Снимка: Getty Images

Димитър Бербатов започна силно участието си в новия сезон на английската Висща лига. В последния мач от първия кръг Бербатов и неговият Манчестър Юнайтед биха с 3:0 Нюкясъл, който се завърна в елита след едногодишен престой в Чемпиъншип.

Бившият капитан на националния отбор отбеляза първия гол за „червените дяволи". Той се разписа в 33-та минута когато получи пас отдясно в наказателното поле. Митко овладя топката елегантно с левия крак и стреля точно с десния. Вратарят на Нюкасъл Стив Харпър плонжира, но това не му донесе успех, топката попадна в мрежата. В асистент на гола се превърна Пол Скоулс, който пък бе и най-добрият на терена.

Четири минути преди края на първото полувреме Дарън Флетчър също се разписа и направи победата на тима си сигурна далеч преди края на двубоя. Последното попадение бе дело на ветерана Райън Гигс. Уелсецът се появи в 71-та минута, а асистенцията за красивото му попадение отново бе на Пол Скоулс.

Освен отбелязаният гол, Бербатов пропусна три възможности, като едната от тях бе доста чиста. Митко остана на терена до края на срещата, а в по-голямата част от нея си партнира с Уейн Рууни. Английският национал бе сменен от Хавиер Ернандес в 63-та минута.

Това на практика е втори гол на Бербатов в официален мач. Той се разписа и преди седмица срещу Челси в мача за „Комюнити Шийлд". Със силен старт на сезона се отчете в събота и Стилиян Петров. Настоящият капитан на България вкара за Астън Вила при класическа победа с 3:0 над Уест Хям.