Бенфика потопи Тотнъм в Лондон

Тотнъм бе посечен от Бенфика в Лондон и е на прага на отпадане в Лига Европа след 1:3. Снимка: Getty Images
Ранният гол на Артуро Видал за Юве не отчая Фиорентина и гостите стигнаха до 1:1 и надежди за реванша във Флоренция. Снимка: Getty Images

Бенфика шоково удари Тотнъм в Лондон в първия четвъртфинал от Лига Европа - 3:1.

Португалците са абсолютен фаворит преди реванша следващата седмица, а мачът в Лондон бе белязан от разправия между двамата треньори.

Мениджърът на Тотнъм Тим Шърууд изригна и поиска обяснение от Жорже Жезус, който размаха три пръста към феновете след третия гол на своя отбор.

"Липсва му класа", отсече Шърууд след края.

"Показвах нещо на номер три от нашия отбор - Луизао", измисли смешно оправдание Жезус.

Фиорентина спря Ювентус в Торино - 1:1, като гостите изпуснаха и да победят. Артуро Видал изведе напред фаворита в турнира, но Марио Гомес изравни 10 минути преди края.

В голяма севилска драма, Бетис сензационно би като гост Севиля с 2:0. "Зелено-белите" са почти сигурен изпадащ в Примера дивисион, а съперникът им е в битка за европейски места. Но в севилското дерби има повече страст, отколкото футболни стойности.

Испания диктува модата в евротурнирите, като ще има 6 четвъртфиналисти в двата турнира (от 16 тима).

Другите резултати от четвъртък:

АЗ Алкмаар - Анжи 1:0, Лион - Виктория (Пилзен) 4:1, Базел - Залцбург 0:0, Порто - Наполи 1:0.