Бербатов с гол за победа на Фулъм | sportcafe.bg

Sportcafe.bg
22.10.2013, 08:45 (обновена 22.10.2013, 08:57)
Димитър Бербатов вкарва първия си гол за сезона

Бербатов вкара един от головете за победата на Фулъм снощи

Фулъм спечели с 4:1 гостуването си на Кристъл Палас снощи, а Димитър Бербатов вкара третия гол след 50 минути игра.

Домакините поведоха още в 7 минута чрез Адриан Мариапа, но гостите изравниха с невероятно красив гол на Пажтим Касами в 19 минута, а Стив Сидуел изведе Фулъм напред точно преди почивката.

В рамките на 10 минути в началото на второто полувреме Димитър Бербатов с глава и Филип Сендерос осигуриха успеха на Фулъм, който изскочи на 14-о място с 10 точки.

Бербатов вкара първия си гол за сезона във Висшата лига и отново се отличи с игра в полузащитата на Фулъм като даваше точни пасове на съотборниците си.

Но голямата звезда в мача се оказа 21-годишният Касами, чието попадение беше определено от мениджъра на Фулъм Мартин Йол за по-красиво от гола на Марко ван Бастен на финала на Евро 1988 срещу СССР.

„Голът на Касами е много по-красив от това, което се вижда на пръв поглед - обясни развълнуваният Йол. - Този гол не може да се сравнява с попадението на Ван Бастен от 1988, този е по-добър.

„Но тук имайте предвид, че Касами пробяга 30 или 40 метра, тъй като по принцип играя вляво, след това се насочи надясно към вратата и чак тогава стреля. Не мисля, че Касами някога отново ще вкара такъв гол, това беше най-красивото попадение, което някога към виждал."

Oще: висша лига  димитър бербатов  мартин йол  пажтим касами  фулъм