Далглиш доволен след успех над Манчестър Сити

Мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш остана доволен от успеха на неговия тим над Манчестър Сити в първия двубой от полуфиналите на "Карлинг Къп" Снимка: Getty Images

Мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш засипа с похвали своите футболисти след скромната победа с 1:0 над Манчестър Сити в първата среща от полуфиналите на турнира за Купата на лигата. Единственият гол вкара капитанът на Ливърпул Стивън Джерард в 13-та минута от дузпа. Така Ливърпул е само на 90 минути от участие във финала  на надпреварата. Това би бил първи финал за тима от близо 5 години.

През първото полувреме на снощния сблъсък Ливърпул имаше леко предимство както в броя на нанесените удари, така и в притежанието на топката. През втората част обаче на терена имаше само един отбор и това бе Манчестър Сити.

За целия двубой "гражданите" отправиха 12 удара към вратата, но само 3 от тях бяха точни. Ливърпул се отличи само с 5 шута, но цели 4 от тях бяха в рамките на вратата на Харт. Тимът на Кени Далглиш обаче не отправи нито един изстрел през втората част. Манчестър Сити имаше предимство и в притежанието на топката след края на двубоя - 56%.

„Моите играчи се справиха фантастично в мача, наистина. Много сме щастливи, че стигнахме до тази победа", заяви Далглиш след двубоя. Предимството от един гол не означава нищо. Трябва да дадем най-доброто от себе си и в реванша, за да успеем да елиминираме Манчестър Сити", добави специалистът.

"Като цяло в този мач се забеляза, че имаше две различни полувремена. През първото ние изглеждахме много по-добре, отколкото през второто. След почивката се опитвахме с всичко възможно да браним крехката си преднина и да стигнем до успеха в мача.

Наистина е прекрасно, че успяхме да запазим вратата си суха и да не допуснем попадения. Не са много отборите, които са си тръгнали с празна врата при гостуване на Манчестър Сити. Нашият противник винаги е бил много труден отбор за побеждаване. Сити е наистина един фантастичен тим" , отбеляза още Далглиш.