Юве спечели дербито с Милан

Алекс дел Пиеро вкара своя гол №179 за Ювентус срещу Милан Снимка: Getty images
Алекс дел Пиеро вкара своя гол №179 за Ювентус срещу Милан

Отборът на Ювентус спечели дербито на 9-ия кръг на италианската Серия "А" срещу Милан. На стадион „Джузепе Меаца" в Милано „бианконерите" биха с 2:1.

Попаденията за Ювентус бяха дело на Фабио Куалиарела и капитана Алесандро дел Пиеро, съответно в 24-та и 65-та минути. Златан Ибрахимович върна един гол след като отбеляза в 82-та минута.

Голът на Алекс дел Пиеро бе негов 179-и с екипа на Ювентус. С него той стана най-резултатния играч на тима в цялата му история като изпревари друг символ на клуба - Джампиеро Бониперти (178).

За Куалиарела това бе първи гол срещу Милан, а Златан Ибрахимович се разписа за първи път срещу бившия си отбор Ювентус. Шведът изпусна още две удобни възможности, с които можеше да донесе и трите точки на Милан.

Така Ювентус вече има 15 точки и се изкачи на четвърта позиция, докато "росонерите" записаха втора загуба за сезона в калчото и останаха на трета позиция със 17 точки.