Бероe и ЦСКА с боево реми

Новият ЦСКА все още няма победа в шамипоната, но няма и загуба... Снимка: Sportni.bg
Новият ЦСКА все още няма победа в шамипоната, но няма и загуба...

ЦСКА отново не победи, но отново се понрави на феновете си след 90 минути себераздаване като гост на Берое.

"Червените" дори бяха на път да загубят двубоя под аязмото, но невероятен гол на Григор Долапчиев в 83-та минута взриви препълнената трибуна за гостуващи фенове.
Младият футболист преодоля Иван Караджов след страхотен удар от 30 метра, след който топката влетя неспасяемо в мрежата на беройци.

През първата част ЦСКА бе по-свеж, но не създаде опасни положения пред вратата на домакините. В отбрана отново блестеше Джаксън Менди, който нямаше грешно отиграване.

През второто полувреме Берое взе нещата в свои ръце и нитисна съперника. Първо Здравко Илиев стреля от 18 метра, но Черни изби в корнер. След неговото изпълнение Иво Иванов пропусна да вкара от 5-6 метра.

Секунди по-късно Венци Христов бе оставен непокрит в наказателното поле на гостите, но шутът му попадна в тялото на червен бранител. В 62-та минута след грашка в "зелено-бялата" отбрана Карачанаков стигна първи до топката, но Караджов спаси.

И когато играта привидно се успокои, Берое успя да стигне до гол. Това стана в 64-та минута, когато Здравко Илиев изведе Венци Христов, който изпревари закъснелия да го покрие Апостол Попов и след диагонален шут в долния десен ъгъл препарира Черни.

В 83-та минута появилият се секунди по-рано в игра червен юноша Григор Долапчиев изравни с феноменален гол и осигури втора точка на ЦСКА от началото на първенството след 0:0 на старта с Локо Пд на "Армията".