Волейболистите със загуба №7, този път 1:3 срещу САЩ | sportcafe.bg

Волейболистите със загуба №7, този път 1:3 срещу САЩ

02.07.2016, 10:57 (обновена 02.07.2016, 10:59)
пламен константинов

Пламен Константинов и волейболистите му все още чакат първи успех в Лигата.

Националният ни отбор по волейбол загуби и седмия си мач в Световната лига. Тимът на Пламен Константитов отстъпи с 1:3 (23, -21, -25, -21) пред домакина на последния турнир от груповата фаза САЩ.

Така нашите останаха без спечелена точка и са на предпоследното 11-о място в комерсиалния турнир. Благодарение на по-добро геймово отношение изпреварваме единствено Австралия. По регламент последната позиция води до изпадане от елитната дивизия.

Константинов извърши две промени в стартовия състав - Розалин Пенчев започна вместо Тодор Скримов, а Красимир Георгиев действаше в центъра вместо Светослав Гоцев. Останалите титуляри бяха Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Цветан Соколов, Георги Сеганов и либеро Владислав Иванов.

Като цяло българите играха на по-високо ниво в сравнение с предишните си двубои и след като спечелиха първия гейм, бяха равностойни на съперника и в останалите три. Соколов стана най-резултатен в мача с 24 точки. Розалин Пенчев завърши с 14, а Николай Пенчев добави 11. За САШ Тейлър Сандър записа 16 точки, Матю Андерсън - 15, а Дейвид Лий - 13.

Тази нощ от 00.30 часа българско време националите се изправят срещу Русия, а в неделя вечерта е мачът с Австралия.

Oще: волейбол  национален отбор  пламен константинов  сащ  световна лига  цветан соколов