ЦСКА с трето равенство

Марсиньо не успя да помогне особено на "червените".

ЦСКА не успя да запише победа през новия шампионат и от третия си опит. 5-6 хиляди души дойдоха на "Българска армия", но останаха разочаровани след 0:0 с Черно море, воден от палача на "червените" Георги Иванов-Гонзо. Бившият ас на Левски цели 15 пъти е пронизвал вратата на ЦСКА като футболист, но като треньор все още няма успех над 31-кратните първенци на България.

И двата отбора предпочитаха сигурността и сякаш повече мислеха да не допуснат, отколкото да вкарат гол.

В началото на второто полувреме домакините натиснаха варненци, упражнявайки преса, но добри ситуации за попадение липсваха. Последните двайсетина минути бяха кошмарни за "армейците", които окапаха физически. Интересно е да се отбележи, че това бе най-слабият мач на ЦСКА от началото на първенството, въпреки че наставникът Стойчо Младенов обеща възходяща градация от кръг на кръг.

Бразилският дефанзивен халф Ревсон игра безобразно и беше сменен още на почивката, а много под нивото си се представи и Антон Карачанаков, който също отстъпи мястото си след четвърт час игра след почивката.

На негово място се появи Омар Косоко, а футболистът от Бенин демонстрира отлична техника и скорост и се понрави на публиката.

След повече от пет години гурбет с капитанската лента се завърна Валентин Илиев, но нарушената му подготовка доведе до травма, която го извади от строя в 77-та минута. Стойчо Младенов тъкмо бе повикал спасителя от Стара Загора Григор Долапчиев, който се готвеше да влезе, но вместо това бе принуден да пусне Апостол Попов на мястото на Илиев.

В следващия кръг ЦСКА гостува на шампиона Лудогорец, който през седмицата ще има тежък реванш в Шампионската лига срещу белградския Партизан.

Иначе с тотално резервен състав "зелените" се разходиха до София за класическо 3:0 над Славия на "Овча купел".

Това бе първа победа за разградчани като гости на "белите". Досега те бяха записали загуба и равенство. Себастиян Ернандес вкара в 10-та минута след асистенция на Фабио Ешпиньо, а в 56-та Михаил Александров удвои. Жуниор Кишада отбеляза третото попадение с красив удар в 84-та минута.

Новакът в елита Любимец постигна втора домакинска победа от началото на сезона, надделявайки с 2:1 над Локомотив София.

Така възпитаниците на Емил Велев остават с едва една точка след първите три кръга в "А"група, а наставникът на столичните "железничари" сигурно вече се е сетил за кого викаха оставка миналата седмица след 0:2 от Литекс.

Александър Бранеков затрудни неимоверно своите съотборници, след като си изпроси червен картон в 49-та минута, а само минута след това Майкъл Тевия изведе Любимец напред. Маркиньос върна Локомотив в мача с гол от пряк свободен удар в 55-та минута, но Мирослав Будинов донесе заслужения успех на домакините в 83-та.

Така преди мача Пирин Гоце Делчев - Левски софийските отбори още чакат първата си победа през сезона.