ЦСКА удари в Стара Загора и дръпна на върха

ЦСКА нанесе важен удар в Стара Загора.

ЦСКА отвори аванс от 4 точки на върха на класирането в "А" група с обрат - 2:1, на терена на Берое. Старозагорци бяха втори преди кръга, а визитата на техния стадион е безспорно един от най-сериозните тестове за всеки от водещите тимове у нас.

Берое поведе в 10-ата минута с гол на Димо Бакалов, който се възползва от груба грешка на Якуб Дивиш, вратаря на ЦСКА. Чешкият страж отби лошо лека топка и я прати в краката на Бакалов. Дивиш прави фатална грешка в трети мач от последните 4 на отбора си, след като подари голове на Черно море (1:1) и Монтана (1:2).

Но ЦСКА отвърна и изпусна 3 чисти положения още до почивката. Сержиу Буш, Тони Силва и Жоао Фелипе можеха да изравнят.

През второто полувреме резерви обърнаха мача за лидера. Антон Карачанаков вкара страхотен пряк свободен удар, а Орелиен Жоаким изведе Буш за победното попадение.

Така ЦСКА води с 23 точки от 10 кръга, а вторият Левски е с 19. Лудогорец има 18 т. и е четвърти.