Нашите се хвърлят срещу Австралия за оставане в елита

03.07.2016, 08:43 (обновена 03.07.2016, 08:51)
Пламен Константинов

Пламен Константинов запази част от титулярите за решителния сблъсък с Австралия.

Националният ни отбор по волейбол регистрира осма поредна загуба в Световната лига - 0:3 (-20, -14, -18) от олимпийския шампион Русия във втория си мач от турнира в група Н. Срещата се игра пред около 4000 зрители в "Конвеншън Сентър Арена" в Далас (САЩ).

Селекционерът Пламен Константинов съхрани част от титулярите за предстоящия сблъсък срещу Австралия, който ще определи дали нашите ще запазят мястото си в елитната дивизия и през следващото издание.

Само победа ще ни остави на предпоследното 11-о място. От началото на турнира не сме спечелили дори и точка. Същото важи и за австралийците, които обаче са с по-лошо геймово отношение.

Решителният мач е в неделя от 23 ч. българско време.

Тодор Скримов (60% ефективност в атака) и Бранимир Грозданов (1 блок и 28% ефективност в атака) станаха най-резултатни от родните национали с по 9 точки.

За Русия Виктор Полетаев (53% ефективност в атака) и Егор Клюка (2 блока, 50% ефективност в атака) завършиха съответно с 10 и 9 точки за победата.

Oще: волейбол  национален отбор  пламен константинов  световна лига