Петерханзел излезе начело в рали "Дакар" | sportcafe.bg

Петерханзел излезе начело в рали "Дакар"

09.01.2016, 10:35 (обновена 09.01.2016, 11:12)
стефан петерханзел

11-кратният победител в рали "Дакар" Стефан Петерханзел излезе вчера начело в класирането с втората си етапна победа за 2016

Стефан Петерханзел, който има 11 победи в рали „Дакар", спечели вчерашния шести етап от надпреварата - обиколката на Юиюи в Боливия с дължина 542 километра и това го изведе начело в класирането. Пилотите на Peugeot доминираха и във вчерашния етап - Карлос Сайнц и Себастиен Льоб бяха най-сериозните преследвачи на Стефан, който на първата и втората контроли имаше аванс от 4 секунди пред Льоб, а на финала на отсечката завърши с аванс от 17 секунди пред Сайнц.

Вчера обаче Льоб спука две гуми и имаше проблеми с педала на газта, които го оставиха на над 8 минути от Петерханзел на финала. Така Стефан оглави класирането, на 27 секунди пред Льоб, а трети е Сайнц, на 5,55 минути.

Втората етапна победа на Тоби Прайс с КТМ при мотоциклетистите и трета от началото на ралито му позволи да се доближи на 35 секунди от водача Пауло Гонсалвеш с Honda, който вчера води оспорвана битка с Матиас Валкнер с КТМ за второто място в етапа, но я загуби за 7 секунди.

Звездата на Honda Хоан Бареда загуби много време вчера заради повреда в двигателя и се наложи негов съотборник да го дърпа до финала, а заводският пилот на Husqvarna Рубен Фария се оттегли от надпреварата, след като падна и счупи китка.

Ханс Стейси с MAN спечели етапа при камионите, след като победи с 7 секунди Жерар де Рой с Iveco във финалния спринт вчера. Де Рой беше начело през по-голямата част от деня, но накрая Стейси го догони и го изпревари. Тази победа върна Стейси на върха на класирането, на 59 секунди пред съотборника му Петер Вершлуш.

Oще: peugeot  peugeot 2008 dkr  карлос сайнц  рали дакар  себастиен льоб  стефан петерханзел