Неадекватен Челси, минимален Арсенал

04.05.2014, 21:11 (обновена 04.05.2014, 21:21)
Тери и Челси след мача с ПСЖ

Този път "сините" нямаха поводи за радост

Челси отпадна от битката за титлата в Англия след разочароващо 0:0 у дома с Норич.

"Хиксът" на практика бе самоубийствен и за двата тима, тъй като "канарчетата" трябва да се надяват на доста добро стечение на обстоятелствата в последния кръг, за да запазят елитното си място.

Челси пропусна добри положения преди почивката чрез Джон Тери и Шюрле, а в началото на втората част топката срещна гредата след изстрел на Давид Луиш.

В добавеното време и Торес пропусна да донесе победата на Челси.

"Сините" остават на трето място - на точка зад Манчестър Сити и Ливърпул, които обаче имат и мач по-малко.

Също в Лондон, Арсенал надигра минимално Уест Бромич с 1:0.

Оливие Жиру реализира единственото попадение в 14-та минута, а след почивката удар на Подолски срещна гредата.

Арсенал е недостижим на четвъртото място със 76 точки - 7 пред Евертън, който в един момент хранеше надежди за плейофите на Шампионската лига.

Oще: висша лига  жозе моуриньо  норич  челси