Разочарование за българите и за фаворитите в биатлона | sportcafe.bg

Разочарование за българите и за фаворитите в биатлона

11.02.2018, 14:42 (обновена 11.02.2018, 15:14)
Мартен Фуркад, спринт 10 км

Фаворитът Мартен Фуркад започна много лошо, но после донякъде навакса и стигна до осмото място

Българските биатлонисти не се представиха добре в спринта на 10 км на Олимпийските игри в Пьонгчанг.

От стартиралите петима наши сънародници Красимир Анев завърши най-напред в класирането - на 37-о място. Той допусна по една грешка в двете си стрелби и завърши с изоставане от 1.30 минути от новия олимпийски шампион, германеца Арнд Пайфер.

Пайфер не направи грешка в двете стрелби и победи с време 23:38,8 минути.

Състезанието премина при силен вятър, при който стрелбата беше решаваща, а състезателите бяха доста затруднени.

Все пак Красимир Анев се класира за преследването в понеделник, където ще участват и още двама от българите - Владимир Илиев, завършил 54-и днес, и Антон Синапов, който е 56-и. В своята първа Олимпиада Димитър Герджиков остана на 81-о място и не се класира за преследването.

Европейският шампион за миналата година Илиев даде 22-о време в бягането и стреля безгрешно на първата стрелба, но от изправена позиция направи четири грешки и това го извади от сметките за по-предните места. Синапов сгреши три пъти в стрелбата.

В състезанието се провалиха и големите фаворити Мартен Фуркад и Йоханес Тингес Бьо, направили много силен сезон в Световната купа. Те сгрешиха по три пъти още на първата стрелба, впоследствие Фуркад все пак стигна до осмото място, а Бьо остана 31-и.

Сребърен медал взе чехът Михал Кръчмар, останал на 4.4 секунди зад победителя Пайфер, а третото място зае Доминик Виндиш от Италия.

С титлата на Пайфер Германия продължи силното си представяне на биатлона в Пьонгчанг след титлата на Лаура Далмайер при жените вчера.

Oще: арнд пайфер  биатлон  българи  българско участие  владимир илиев  вятър  грешки  зимни олимпийски игри  йоханес тингес бьо  красимир анев  мартен фуркад  олимпиада  олимпийски игри  преследване  пьонгчанг  пьонгчанг 2018  разочарование  спринт  стрелба  условия  фаворити