Разочарование за българите и за фаворитите в биатлона

Фаворитът Мартен Фуркад започна много лошо, но после донякъде навакса и стигна до осмото място Снимка: Getty Images

Българските биатлонисти не се представиха добре в спринта на 10 км на Олимпийските игри в Пьонгчанг.

От стартиралите петима наши сънародници Красимир Анев завърши най-напред в класирането - на 37-о място. Той допусна по една грешка в двете си стрелби и завърши с изоставане от 1.30 минути от новия олимпийски шампион, германеца Арнд Пайфер.

Пайфер не направи грешка в двете стрелби и победи с време 23:38,8 минути.

Състезанието премина при силен вятър, при който стрелбата беше решаваща, а състезателите бяха доста затруднени.

Все пак Красимир Анев се класира за преследването в понеделник, където ще участват и още двама от българите - Владимир Илиев, завършил 54-и днес, и Антон Синапов, който е 56-и. В своята първа Олимпиада Димитър Герджиков остана на 81-о място и не се класира за преследването.

Европейският шампион за миналата година Илиев даде 22-о време в бягането и стреля безгрешно на първата стрелба, но от изправена позиция направи четири грешки и това го извади от сметките за по-предните места. Синапов сгреши три пъти в стрелбата.

В състезанието се провалиха и големите фаворити Мартен Фуркад и Йоханес Тингес Бьо, направили много силен сезон в Световната купа. Те сгрешиха по три пъти още на първата стрелба, впоследствие Фуркад все пак стигна до осмото място, а Бьо остана 31-и.

Сребърен медал взе чехът Михал Кръчмар, останал на 4.4 секунди зад победителя Пайфер, а третото място зае Доминик Виндиш от Италия.

С титлата на Пайфер Германия продължи силното си представяне на биатлона в Пьонгчанг след титлата на Лаура Далмайер при жените вчера.