Маркиньош носи успех на ЦСКА на прощаване?

Маркиньош вкара може би последното си попадение с екипа на ЦСКА срещу Металург (Донецк) Снимка: БГНЕС

ЦСКА постигна поредната си победа по време на подготвителния си лагер в Турция. На един от терените в курорта Белек "армейците" надвиха с 1:0 Металург (Донецк).

Малко преди началото на мача капитанът на българския тим Тодор Янчев се прегърна с дългогодишния си съотборник и приятел Велизар Димитров, който защитава цветовете на украинския отбор и започна като титуляр срещу бившия си клуб. След почивката Вили получи травма и бе заменен.

Участие за Металург обаче не взе друго познато име - екс-футболистът на Левски Зе Соареш. Бразилецът има контузия и пропусна проверката с "червените", срещу които успя да се разпише преди година и половина в последното си "вечно дерби" в България.

Единственото попадение в мача бе дело на Маркиньош в 31-ата минута. Бразилецът се нае с изпълнението на пряк свободен удар от над 20 метра, който бе отсъден за нарушение на Велизар Димитров срещу Трекаричи и прати топката в левия на вратаря на Металург ъгъл.

Това може би е последният гол на Маркиньош с червения екип, тъй като по последни информации се очаква да бъде трансфериран в близките часове. Една от опциите за него е именно клубът от Донецк.

Друг любопитен факт от мача е, че той бе наблюдаван от старши-треньора на Черноморец Антон Велков и помощникът на Любослав Пенев в Литекс - Ради Здраков. Очевидно двамата разузнаваха "армейците", които се изправят срещу "акулите" още във втория пролетен кръг в Бургас.

И двете полувремена стартираха с леко надмощие на украинския отбор. Велизар Димитров можеше да огорчи своя любим български тим в 18-ата минута, когато от няколко метра пробва рефлекса на Караджов.

Отново той излезе очи в очи с "армейския" страж в средата на второто полувреме, но би в неговото тяло.

В 42-ата минута Спас Делев напусна терена принудително, като на негово място влезе сърбинът Радулович. Първи игрови минути в подготвителния период изигра холандското крило Грегъри Нелсън, който замени Маркиньош в 71-ата минута.

Следващата контрола на ЦСКА в Турция е в сряда (9.02.) от 17:00 часа, като съперник е "българският" Амкар (Перм).