Далглиш хвали Суарес за дебюта му в Ливърпул

Луис Суарес дебютира с гол за новия си отбор Ливърпул Снимка: getty images
Луис Суарес дебютира с гол за новия си отбор Ливърпул

Мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш не спести похвали за новото попълнение на тима Луис Суарес след дебютния му мач за Ливърпул.

Бившият нападател на Аякс се появи на терена в 63-та минута на мача със Стоук Сити от поредния кръг на Висшата лига. 16-минути по-късно - в 79-та Суарес отбеляза и първия си гол с екипа на Ливърпул. Преди това се разписа Раул Мейрелеш, а Ливърпул спечели с 2:0.

"Суарес се разписа още в първия си мач и това е фантастично както за него, така и за феновете. Той дори не беше тренирал с отбора заради факта, че документите му се забавиха", заяви Далглиш.

За трети пореден мач „червените" запазиха вратата си „суха" и Далглиш не пропусна да похвали и своята защита. "Трябваше да неутрализираме силните страни на Стоук и да наложим нашия стил на игра. Направихме го. Кириякос беше брилянтен. Накрая се измори, но въпреки това издържа и не пожела да бъде сменен".

С успеха срещу Стоук Сити Ливърпул се приближи само на две точки от зона Европа в класирането. Мърсисайдци са на седмо място с 35 точки, а шестият Съндърланд е с 35.

Девет точки пък е разликата между Ливърпул и последният тим, който получава право на участие в Шампионската лига - четвъртият Челси.

Онази вечер „сините" от Лондон биха с 4:2 Съндърланд. За мястото им обаче претендира и Тотнъм. Късно снощи „шпорите" се наложиха с минималното 0:1 над Блекбърн. Единственото попадение отбеляза Питър Крауч още в 3-та минута. Успехът остави отбора на Хари Реднап на само две точки зад Челси.

Ценни точки в битката за челото обаче загуби Манчестър Сити. „Гражданите" направиха 2:2 срещу Бирмингам като гост и изпуснаха възможността да се доближат само на точка от втория във временното класиране тим на Арсенал.