Аустрелиън оупън: Обзор на деня

Федерер даде само 7 гейма на Габашвили. Снимка: getty images
Федерер даде само 7 гейма на Габашвили.

Роджър Федерер се класира с лекота за осминафиналите на Аустрелиън оупън след 3-сетова победа над руснака Теймураз Габашвили.

Четирикратният шампион и поставен под №6 швейцарец даде само 7 гейма на съперника си за крайното 6:2, 6:2, 6:3.

Федерер спаси 5 брейкпойнта, които се откриха пред руснака, като реализира 5 пробива от 14 възможности в двубоя и надигра съперника си след 1 час и 41 минути.

Следващият съперник на Федерер ще е французин - Жо-Вилфред Цонга или Жил Симон.

Поставеният под №4 в схемата Анди Мъри записа трисетова победа срещу испанеца Фелисиано Лопес.

Шотландецът надигра поставения под №26 в схемата Лопес със 7:6 (2), 6:4, 6:2.

На осминафиналите Мъри ще играе с французина Стефан Робер, който по-рано днес надигра словака Мартин Клижан с 6:0, 7:6 (2), 6:4.

Световният номер 1 Рафаел Надал продължава с убедителното си представяне на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Испанецът се класира за 1/8-финалите, след като надделя с 6:1, 6:2, 6:3 срещу 25-ия в схемата Гаел Монфис (Франция).

Носителят на 13 титли от Големия шлем ще се изправи в следващата фаза на надпреварата в Мелбърн срещу 16-ия поставен Кей Нишикори.

Японецът записа успех със 7:5, 6:1, 6:0 в третия кръг срещу представителя на САЩ Доналд Йънг.

При жените Мария Шарапова се класира за четвъртия кръг след победа в два сета срещу Ализе Корне - 6:1, 7:6 (6) и очаква Доминика Цибулкова.

Словачката разгроми Карла Суарес Наваро с 6:1, 6:0.

Напред продължават още Йелена Янкович и Симона Халеп. Янкович елиминира японката Куруми Нара с 6:4, 7:5, а световната номер 11 Халеп се справи със Зарина Дияс от Казахстан - 6:1, 6:4.

Бившата №1 в света и поставена под №10 в схемата Каролин Вожняцки отпадна от надпреварата. Датчанката загуби с 6:4, 5:7, 3:6 от испанката Гарбине Мугуруса.

Резултати при мъжете:

22-ГРИГОР ДИМИТРОВ (БЪЛГАРИЯ) - 11-милош Раонич (Канада) - 6:3, 3:6, 6:4, 7:6(10)

1-Рафаел Надал (Испания) - 25-Гаел Монфис (Франция) - 6:1, 6:2, 6:3

4-Анди Мъри (Великобритания) - 26-Фелисиано Лопес (Испания) - 7:6(2), 6:4, 6:2

6-Роджър Федерер (Швейцария) - Теймураз Габашвили (Русия) - 6:2, 6:2, 6:3

10-Жо-Вилфред Цонга (Франция) - 18-Жил Симон (Франция) - 7:6(5), 6:4, 6:2

16-Кей Нишикори (Япония)- Доналд Йънг (САЩ)- 7:5, 6:1, 6:0

Роберто Баутиста Агут (Испания) - 27-Беноа Пер (Франция) - 6:2, 6:1, 6:4

Стефан Робер (Франция) - Мартин Клижан (Словакия) - 6:0, 7:6(2), 6:4