Лудогорец се върна на пет точки от ЦСКА

Следващата събота предстои директен сблъсък между ЦСКА и Лудогорец в София. Снимка: Sportal.bg
Следващата събота предстои директен сблъсък между ЦСКА и Лудогорец в София.

Лудогорец не срещна особена съпортива от Локомотив (Пловдив) и го победи с 2:0 в последна среща от 15-ия кръг. Така разликата между лидера ЦСКА и шампионите се запази от 5 точки- 36 за армейците и 31 за Лудогорец.

Разградчани стигнаха до головете във всяко полувреме, а от 57-ата минута Локомотив игра с десет човека заради червения картон на вратаря Господинов. След назначаването на Христо Колев за старши треньор пък, пловдивчани инкасират едва първо поражение.

Шампионите взеха инициативата от 1-ата минута и футболистите на Георги Дерменджиев започнаха атаки на висока скорост. Неточният им мерник обаче остави резултат 0:0 след половин час игра, а и вратарят Йордан Господинов няколко пъти се намеси отлично.

В 14-та минута Жуниор Кайсара проби от дясно и пусна към Марселиньо, който обаче стреля в аут. В 22-ата и в 25-ата минута Мисиджан на два пъти беше сам срещу вратаря, но не улучи вратата.

Попадение на Юнес Хамза беше отменено заради засада, а телевизионните повторения показаха, че такава няма. Тунизиецът получи подаване от Вандерсон, отляво излезе срещу вратаря Господинов и прати топката в мрежата, но голът беше отменен.

Три минути по-късно Марселиньо пропусна ново положение. В 37-ата минута обаче Абало вкара чудесен гол от 20 метра по диагонала, като вратарят Господинов нямаше шанс. През тази първа част гостите се отчетоха с 2-3 добри атаки, но при първата от тях Терзиев се намеси добре, а при втората Камбуров стреля несериозно.

Ситуацията не се промени и през второто полувреме, а в 57-ата минута гостите вече бяха и с човек по-малко заради червен картон на вратаря Йордан Господинов. Юнес Хамза излезе сам срещу него след пас на Вандерсон, а стражът на гостите го препъна с крака. Реферът прецени, че има фаул и отстрани опитния вратар.

От бялата точка Хамза прати в обратния ъгъл резервата Александър Витанов. Лудогорец не спря да атакува до самия край. В 84-ата минута Жуниор Кишада, който се появи като резерва, опита опасен изстрел, но вратарят Витанов се справи.

Минута по-късно при центрирането от корнер Георги Терзиев от 5 метра не успя да насочи топката за трети път в локомотивската врата.