Парагвай стигна до финал отново след дузпи

"Червено-белите" достигнаха до финала на Копа Америка 2011, без да са спечелили победа в нито един от досегашните си пет мача! Снимка: Daylife.com

Отборът на Парагвай се класира за финала на Копа Америка 2011, след като елиминира Венесуела с изпълнение на дузпи след нулево равенство в редовното време и продълженията.

"Червено-белите" отстраниха по абсолютно същия сценарий в неделя досегашния носител Бразилия, а и са уникални с това, че достигат до финалния мач, без да са спечелили нито една победа - трите им срещи в груповата фаза (с Бразилия, Еквадор и Венесуела) завършиха наравно!

Парагвай доигра мача в намален състав, след като в 103-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Джонатан Сантана. Въпреки това венесуелците не можаха да се възползват и да поднесат сензация, класирайки се за пръв път на финал в надпреварата.

При дузпите отново 34-годишният вратар Хусто Вияр бе герой, след като отрази удара на Франклин Лусена, а съотборниците му не сгрешиха, реализирайки пет пъти от бялата точка.

Финалът срещу Уругвай в неделя от 22:00 ч. ще е осми за парагвайците, като досега на два пъти те са печелили Копа Америка - през 1953 и 1979 г. Това ги прави четвъртият най-успешен отбор в историята на турнира след Аржентина, Уругвай и Бразилия.