Цвети не успя да се справи с Радванска

Травма попречи на Цвети Пиронкова да се класира за четвъртфиналите на "Уимбълдън".

Цветана Пиронкова напусна тазгодишното издание на най-престижния турнир в тениса - Откритото първенство на Великобритания. Първата ни ракета започна отлично двубоя си срещу световната номер 4 - полякинята Агниешка Радванска, но след като взе първия сет, се наложи на няколко пъти физиотерапевт да оказва помощ на пловдивчанката заради болки в ходилото.

Нашето момиче не успя да преодолее травмата и се стигна до обрат. Така тя пропусна отлична възможност отново да намери място сред последните 8 на "Уимбълдън". През 2010 Пиронкова игра полуфинал в Лондон, а през следващата година достигна до четвъртфиналите.

Мачът започна вихрено за Цвети и тя дръпна с 4:0 гейма, но след това позволи на полякинята да се доближи малко в резултата, преди да затвори частта с 6:4 след 42 минути игра. Вторият сет обаче протече точно по противоположния начин и Радванска го взе с 6:3 гейма.

В решителната трета част травмата в съчетание с умората си казаха тежката дума и Радванска затвори двубоя отново след 6:43 в нейна полза.

Така статистиката се затвърди. Цветана играе трудно срещу Радванска - от 10 мача има само 2 победи. Полякинята бе и най-високо поставената тенисистка в схемата след отпадането на Серина Уилямс, Виктория Азаренка и Мария Шарапова...

В спор за място на полуфиналите Радванска ще се изправи срещу На Ли.