Барселона пак не успя да победи Рубин

Барселона отново не успя да спечели срещу Рубин (Казан) Снимка: getty images
Барселона отново не успя да спечели срещу Рубин (Казан)

Рубин (Казан) успя за трети пореден път да открадне точки от испанския гранд Барселона в Шампионската лига. Тази вечер в мач от група D тимът на Пеп Гуардиола направи 1:1 с руския тим. Срещата се игра под почти непрекъснат дъжд на стадион „Централний" в Казан. През миналия сезон Рубин и Барселона отново завършиха реми в Русия, а на „Ноу Камп" каталунците дори загубиха мача.

И двете попадения тази вечер паднаха от дузпи. В 30-та минута Кристиан Добоа откри за домакините от 11-метров наказателен удар за нарушение срещу самия него. След половин час Давид Вия изравни, също от дузпа отсъдена за събаряне на Андрес Иниеста.

Суперзвездата на каталунците Лионел Меси остана на резервната скамейка и се появи на терена през второто полувреме. Той изпусна едно от най-чистите положения за тима. Същото направиха Дани Алвеш, Давид Вия, Жерар Пике и Педро, като последния дори удари греда. Домакините от Рубин също уцелиха страничния стълб чрез Обафеми Мартинс.

С успеха Барселона вече има четири точки, испанския шампион обаче може и да остане втори в групата ако Копенхаген успее да победи Панатинайкос във втората среща от потока.

Капитанът на Барселона Карлес Пуйол и халфът Серхио Бускетс пък изиграха своя мач №100. За зашитника юбилея е само за Шампионската лига, а за Бускетс изобщо за каталунския тим. С най-много мачове в Шампионската лига от настоящия състав е Шави Ернандес, който има 107.