Румънец мъчи два часа Григор

Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира в Мадрид

Григор Димитров взе трудна победа с 2:1 сета срещу румънеца Мариуш Копил във втория кръг на турнира от сериите „Мастърс" в Мадрид. Димитров имаше нужда от 130 минути, за да спечели срещу №164 в света, който обаче показа силна игра от дъното на корта и много устойчива психика.

Българинът, който е №14 в света загуби първия сет с 3:6 гейма, след като допусна пробив на Копил в деветия гейм за 5:4 за румънеца. След това Мариуш вкара втория си сетбол и поведе в мача.

Във втората част обаче Григор започна много силно, но двамата с Копил печелеха геймовете си със сервис до 3:2. В шестия гейм Димитров записа пробив, поведе с 4:2 и това му осигури победата с 6:4 гейма.

В третия сет, който се оказа най-труден, Григор спечели с 7:6, като тайбрекът завърши 9:7. Копил имаше на два пъти възможност да обърне хода на мача в своя полза, но Димитров всеки път успяваше да се възползва от шанса си да остане в срещата.

Григор трябва да защити 90 точки в Мадрид, тъй като и миналата година стигна до третия кръг на турнира от категорията 1000 на „Мастърс". В следващия кръг Димитров ще срещне Томаш Бердих, който днес отстрани Кевин Андерсън с 2:0 сета.