Краси Анев стана европейски вицешампион!

Красимир Анев спечели сребърен медал на старта на европейското първенство по биатлон в Полша Снимка: Getty Images

Красимир Анев стана вицеевропейски шампион в биатлона.

Българинът спечели сребро в индивидуалния старт на 20 км на първенството, което се провежда в Дшники Здруй (Полша).

Краси не допусна нито една грешка при четирите стрелби, но завърши с 11,4 секунди зад победителя Александър Логинов, въпреки че руснакът допусна една грешка в стрелбата си и имаше минута добавена към времето си.

Това е трети сребърен медал от европейски първенства за Анев, който има и още два бронза на сметката си.

Трети в дългата дистанция се класира друг руснак – Алексей Слепов.

Димитър Герджиков е с най-предно класиране от другите българи в днешното състезание – 24-ти след две грешки в стрелбата.

Владимир Илиев допусна пет грешки и завърши 29-и. Антон Синапов се нареди 59-и, Михаил Клечеров - 65-и, а Димитър Парталов остана 95-и.