Манолев титуляр при победа на Динамо М., Тонев влезе като резерва при "хикс" на Селтик

Манолев се налага като важен играч на Динамо

Станислав Манолев игра цял мач за Динамо Москва при победата срещу Панатинайкос с 2:1 като гост в мач от първия кръг в група Е на Лига Европа.

Руснаците започнаха по-добре мача и в 28-ата минута Балаш Джуджак беше близо до попадение, но нацели напречната греда.

Динамо поведе пет минути преди почивката, когато Кевин Курани изведе в чиста позиция Александър Кокорин и той преодоля Стефанос Коколис. В 49-ата минута гостите удвоиха аванса си. Алаксей Йонов направи 2:0 след попадане на Джуджак отляво.

В 63-ата минута гърците върнаха едно попадение. Атанасиос Динас намали с глава след центриране на Нано от фаул от дясно.

В другата среща от групата ПСВ Айндховен победи гостуващия Ещорил (Португалия) с 1:0. Единственото попадение реализира Луук де Йонг от дузпа в 26-ата минута.

Българинът Александър Тонев влезе като резерва при равенството 2:2 на Селтик като гост на Залцбург в група D. Тонев се появи в игра в 75-ата минута на мястото на Крис Комънс, но три минути по-късно австрийския шампион стигна до изравняването чрез испанеца Джонатан Сориано.

Преди това шотландците на два пъти повеждаха чрез Уакасо Мубарак и Скот Браун, а между техните попадения се разписа и бразилецът Алан от домакините. В другия мач от групата Динамо Загреб разгроми румънския Астра с 5:1. С хеттрик за хърватите през първото полувреме се отличи алжирският нападател Ел-Арби Хилал Судани.

В група F трикратният носител на трофея Интер стартира с успех над домакина Днипро (Украйна) с 1:0. Успехът на италианците дойде след точен удар на Данило Д'Амброзио в 71-ата минута.

Голът дойде само три минути, след като Днипро остана с човек по-малко заради два бързи жълти и червен картон на Руслан Ротан. В другата среща от групата ФК Карабах (Азербайджан) удържа 0:0 срещу Сент Етиен (Франция).

В група В датският Копенхаген се справи с 2:0 с гостуващия ХИК Хелзинки (Финландия). Николай Йоргенсен се разписа два пъти в последната четвърт от мача.

Преди това Андреас Корнелиус пропусна дузпа за домакините в 62-ата минута. В другия двубой в групата белгийският Брюж и италианският Торино завършиха 0:0.

Без голове приключи и гостуването на Тотнъм на Партизан в Белград в група С. В другата среща Астерас Триполис (Гърция) измъкна 1:1 като гост на Бешикташ (Турция) след гол на Факундо Пара две минути преди края.