Ливърпул страда, но победи за 11-и път поред

Рахийм Стърлинг е в страхотна форма и вероятно най-прогресиращият футболист във Висшата лига през сезона - на 19 години крилото изглежда и сигурен за състава на Англия за мондиала.

Ливърпул бе на път да изпусне спечелен мач и потрепери, но все пак измъкна 3:2 като гост на Норич. Лидерът във Висшата лига увеличи аванса си на 5 точки, само три кръга преди края на първенството.

Рахийм Стърлинг бе звездата на мача с два гола и асистенция към Луис Суарес за третия в полза на Ливърпул. 19-годишният младеж вкара и миналата седмица срещу Манчестър Сити в друг мач, който Ливърпул спечели с 3:2.

Суарес пък счупи клубния рекорд за голове във Висшата лига в един сезон - вече 30. Досега с 29 най-много имаше Роби Фаулър.

Стърлинг вкара за 0:1 в 4-ата минута, а в 11-ата изглеждаше, че Суарес решава всичко - 0:2. Но след почивката балонно центриране бе изпуснато от вратаря на гостите Симон Миньоле и Гари Хупър намали. Пак Стърлинг реализира след страхотна контраатака, но в 77-ата минута резултатът стана 2:3 пак след центриране и удар с глава на Робърт Снодграс.

Ливърпул бе подложен на натиск най-вече с центрирания в последните минути, когато домакините  търсеха точка. Норич е само на 2 точки над изпадащите.

Победата, 11-а поред в първенството, означава, че лидерът (с 80 точки от 35 мача) има нужда от 7 точки в последните три мача, за да е сигурен шампион. Ливърпул приема Челси следващата неделя, после гостува на Кристъл Палас и е домакин на Нюкасъл.

Челси е втори със 75 т. и ако загуби на "Анфийлд" няма да има и теоретичен шанс за титлата. Манчестър Сити е трети със 71 точки, но от 33 мача. "Гражданите" трябва да спечелят и петте си мача, и да се надяват Ливърпул да загуби 3 точки.

След 4 сезона извън Шампионската лига, вече е сигурно, че "червените" от Града на Бийтълс се връщат в турнира. С успеха в Норич отпадна и теоретичната възможност това да не се случи.