Част от ЦСКА с шанс за осминафинал

Райс Мболи и "пустинните лисици" са с шанс за осминафинал

Вратарят на ЦСКА Райс Мболи допусна два гола във вратата си, но неговите съотборници напред отбелязаха 4 и Алжир надигра Южна Корея с 4:2 на световното.

Победата на алжирците е първа за тях на Мондиал от 1982 г. и е историческа, защото до момента нито един отбор от Африка не беше вкарвал 4 гола в един мач на шампионат на планетата.

Интригата в мача до голяма степен приключи още до почивката, когато Алжир вече водеше с 3:0. През второто полувреме корейците се активизираха, но не успяха да избегнат загубата.

В 26-та минута Карл Меджани намери с дълго подаване Слимани, той се пребори с Ким Юн-Гуон и Хон Чен-Хо, след което технично насочи топката във вратата. Само две минути по-късно централният защитник Рафик Алиш беше оставен непокрит след поредния ъглов удар и с глава покачи на 2:0.

Безотговорните действия на корейските защитници не спряха дотук. В 38-та минута никой не попречи на Ислам Слимани да овладее топката и да подаде на Джебу, за когото бе лесно да опъне мрежата зад Юн Сун-Рюн.

Хън-мин Сон (50) и Джа-чхол Ку (72) се разписаха за азиатците.