Мата игра за Юнайтед, Арсенал се спъна

Дидро
29.01.2014, 01:11 (обновена 29.01.2014, 01:19)
Мата, дебют за Юнайтед

Хуан Мата дебютира с добра игра за Юнайтед, който спечели важни три точки у дома.

Хуан Мата излезе като титуляр в дебютния си мач за Манчестър Юнайтед след трансфера за около 37 милиона лири от Челси.

Испанската звезда вдъхнови закъсалите шампиони за домакинско 2:0 над Кардиф.
Първия гол вкара Робин ван Перси, завърнал се след близо 2 месеца извън терена с травма. Ашли Йънг реши всичко след почивката.

Юнайтед е седми с 40 точки, на 6 зад четвъртия Ливърпул в зона "Шампионска лига".

Лидерът Арсенал се спъна като гост на Саутхемптън - 2:2. Водачът в класирането можеше и да загуби, след като до почивката домакините бомбардираха вратата на Войчех Шчесни. В края Арсенал остана и без Матио Фламини, изгонен с директен червен картон.

Така лондончани са първи с 52 точки, но преследвачите Манчестър Сити и Челси не са далеч - 50 и 49 точки съответно. В сряда Сити гостува на Тотнъм и при успех излиза първи. Челси може да е на върха, ако бие с 2 или повече гола Уест Хем, а Сите не спечели.

Кристъл Палас победи у дома Хълс с 1:0 в битка на дъното.

Норич и Нюкасъл направиха 0:0.

Oще: арсенал  кардиф  манчестър юнайтед  саутхемптън  хуан мата