Левски победи Лудогорец като гост

Левски спечели първа победа като гост на Лудогорец в дербито на XXI кръг на А група

Левски спечели с 0:1 гостуването си на Лудогорец в Разград и спечели дербито на XXI кръг на А група, като това е първи успех на „сините" на „Лудогорец Арена". Победният гол отбеляза Ларсен Туре в третата минута на мача, а след попадението домакините имаха претенции към съдията, тъй като решиха, че има засада.

След ранния гол двата отбора си размениха по няколко голови положения, които обаче бяха спасени от двамата вратари Пламен Илиев и Владислав Стоянов.

Нервите и битката на терена взеха няколко жертви: два червени картона - на Станислав Ангелов в 75 минута и на Жуниор Кейсара, а съдията Георги Йорданов показа общо 16 картона в хода на мача.

Точно преди почивката домакините поискаха дузпа след спорно положение пред вратата на Левски, а в 89 минута Ешпиньо не успя да изравни, след като нацели гредата.

След този мач Лудогореч остава начело с 47 точки и втори мач без победа, а Левски вече има 37 и продължава битката с Берое за място в Топ 7.