Тежка загуба за волейболистите ни в пет гейма след неприятен обрат срещу Германия

Много грешки костваха успеха на България Снимка: FIVB
Много грешки костваха успеха на България

България загуби с 2:3 гейма (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15) от Германия в мач от волейболната Лига на нациите в Тахеран, след като допусна неприятен обрат.

Възпитаниците на Пламен Константинов спечелиха първия и третия гейм, но след това грешките взеха превез в нашия отбор и подарихме победата на германците.

Пламен Константинов пусна доста млади играчи, след като даде почивка за турнира в Техеран на опитните Виктор Йосифов, Теодор Салпаров и Тодор Скримов.

В решаващия тайбрек изоставахме през цялото време. С асове на Валентин Братоев и Светослав Гоцев успяхме да намалим изоставането си на само точка при при 12-13, но при 13-14 Мориц Райхерт атакува по диагонала на единичен блок от зона 4 за 15:13 за германия в тайбрека и 3:2 гейма в мача.