Тежка загуба за националите във Варна | sportcafe.bg

Тежка загуба за националите във Варна

16.06.2019, 21:51 (обновена 16.06.2019, 23:06)
България - Италия

Снимка: © volleyball.world

България загуби с 1:3 гейма (14:25, 20:25, 25:23, 21:25) от Италия в третия си мач от турнира във Варна от Волейболната лига на нациите.

Първата част свърши доста бързо в полза на италианците, които взеха сериозна преднина още рано в частта и с продължението й само я увеличаваха.

През втората се държахме близо до „адзурите“, но в края на гейма възпитаниците на Джанлоренцо Бледжини отвориха разлика и спечелиха гейма на 20.

В третата част показахме характер и въпреки че изоставахме с 19:20, направихме няколко поредни точки и успяхме да спечелим с 25:23.

Добрата ни игра обаче не се пренесе в четвъртия гейм, който загубихме на 21.

Това бе втора загуба за националите ни във Варна след тази с 2:3 от Япония. Националите записаха и една победа – с 3:2 над Австралия в първия мач.

Следващият турнир за националите ни е в Бразилия от 21 до 23 юни, където България играе последователно с домакините, Русия и Германия.

Oще: българия  варна  волейбол  италия  лига на нациите  национален отбор