Забъркаха Ливърпул в нов расистки скандал

Дирк Каут и съдията успокояват разстроения Том Адейеми Снимка: Getty Images
Дирк Каут и съдията успокояват разстроения Том Адейеми

Ливърпул бе забъркан в нов расистки скандал при вчерашната си победа с 5:1 за Купата на ФА срещу Олдъм.

Тъмнокожият защитник на гостите Том Адейеми е бил обиден на расистка основа на два пъти от привърженик на „червените" от трибуната „Коп", оплака се самият той.

Инцидентът се е случил десет минути преди края на мача, когато 20-годишният играч е бил наречен от фена „шибано черно копеле".

Преди да си замине за Олдъм, Адейеми е дал показания пред представители на полицията.

След като чу обидите по време на мача, бранителят се вбеси и трябваше няколко негови съотборника, както и футболисти на Ливърпул и съдията Нийл Суорбрик да го успокояват в продължение на около минута.

Секунди след това Адейеми получи жълт картон за брутален фаул срещу резервата на Ливърпул Джон Фланагън.

„Никой не е арестуван тази вечер по обвинение в расизъм след мача за Купата на ФА на стадион „Анфийлд". Полицията и ФК Ливърпул обаче разследват инцидента през второто полувреме на срещата. Целта на разследването е да се установят обстоятелствата по инцидента и да се прецени дали има нужда от последващи действия", се казва в официално изявление на Мърсисайдската полиция.

Междувременно на стадиона се забелязваха фенове на мърсисайдци с фланелки в защита на нападателя Луис Суарес, който наскоро бе наказан да не играе в осем мача заради това, че по време на двубоя с Манчестър Юнайтед във Висшата лига бе нарекъл Патрис Евра „негрито".