Двойна победа на Porsche в Льо Ман

Porsche спечели 17-ата си победа в 83-ото издание на "24 часа на Льо Ман"

Третият екипаж на Porsche с №19: Нико Хюлкенберг, Ърл Бамбър и Ник Танди спечели 17-а победа за марката в „24 часа на Льо Ман" - най-голямото състезание за издръжливост в света. Новаците на Porsche завъртяха 395 обиколки, само с 2 по-малко от рекорда на състезанието, поставен през 2010 година.

А постижението на тримата е впечатляващо, тъй като те караха без грешка, нямаха технически проблеми и направиха само 30 спирания в бокса, с 2 по-малко от най-бързия екипаж на Audi.

Това е първи сезон на Хюлкенберг в състезанията за издръжливост, тъй като той се състезава и във Формула 1, а за Танди това беше първо състезание с прототип от клас LMP1.

Атаката към първото място на прототипа с №19 беше улеснена от наказанието, което получи другия 919 Hybrid с №17, пилотиран от Марк Уебър, Брендън Хартли и Тимо Бернхард. Уебър беше наказан късно снощи с 1 минута престой в бокса заради непозволено изпреварване при жълти флагове.

Едва на трето място завърши Audi с №7, като победителите от миналата година Марсел Фаслер, Андре Лотерер и Беноа Трелюе с прототипа R18 TDI завършиха на 2 обиколки от победителите.