Ноле отново изпусна "Кариерен Златен Мастърс", нова серия Шарапова - Халеп (обзор)

Само титлата от Синсинати продължава да убягва на сърбина

Пектратният шампион Роджър Федерер си осигури място на четвъртфиналите в тазгодишното издание на Мастърса в Синсинати, след като в двубой от трети кръг отново загуби сет, но в крайна сметка не позволи да се стигне до изненада, надигравайки Гаел Монфис с 6:4, 4:6, 6:3.

Напред продължава и Давид Ферер, който сложи край на победния ход на Михаил Южни, отстранявайки го със 7:5,     6:0 по пътя си към четвъртфиналната фаза, където негов съперник ще бъде Томи Робредо, поднесъл голямата изненада на деня, отстранявайки световния №1 Новак Джокович след победа със 7:6(6), 7:5.

Ноле имаше шанс за т.нар. "Кариерен Златен Мастърс" или спечелването на всеки един от провеждащите се в момента девет турнира от престижните серии "Мастърс". Единствено Синсинати му липсваше и продължава да е така.

Мария Шарапова и Симона Халеп ще подновят съперничеството си и за пети път ще се изправят една срещу друга, този път в директен сблъсък за място на полуфиналите в Синсинати. В предишните четири мача помежду им рускинята неизменно стигаше до победата, а последният път бе на финала на тазгодишния Ролан Гарос.

И двете достигнаха до тази фаза на турнира без да загубят сет на осминафиналите. Шарапова бе на път да изпусне контрола на мача си срещу Анастасия Павлюченкова, след като във втория сет на три пъти изоставаше с пробив, последният от които дойде след двойна грешка при резултат 5:5 гейма. Все пак, както често се случва в срещи при дамите, сервиращата тенисистка не издържа и пробивът бе върнат, а в последвалия тайбрек Маша бе просто желязна и след общ резултат 6:4, 7:6(2) се класира за четвъртфиналите.

Симона Халеп стори това с подобен резултат - 6:4, 7:5 срещу Луцие Шафаржова в двубой, в който световната №2 показа по-здрави нерви, особено в края на всеки един от сетовете, а в същото време чехкинята допусна фатални непредизвикани грешки.

Серина Уилямс също се класира за четвъртфиналите, след като в среща от трети кръг не даде абсолютно никакви шансове на Флавия Пенета, надигравайки я с категоричното 6:2, 6:2. Следващата съперничка на миналогодишната шампионка от турнира в Синсинати е Йелена Янкович, попречила да се стигне до любопитен двубой между Серина и Слоун Стивънс, надигравайки младата американка със 7:6(4), 6:4.

В друг интересен сблъсък от четвъртфиналите една срещу друга ще се изправят Каролине Возняцки и Агнешка Радванска, след като датчанката не даде дори сет на Анджелик Кербер, отстранявайки я със 7-5 6-2, а полякинята увеличи серията си на седем поредни победи след повече от категоричен успех с 6-1 6-1 над Забине Лисицки.

Ана Иванович също успя да преодолее осминафиналната фаза в Синсинати, като това се случи след трудна победа с 6-2 2-6 6-3 над Светлана Кузнецова, а в спор за място на полуфиналите сръбкинята очаква 19-годишната Елина Свитолина, достигнала дотук след обрат с 4-6 6-4 6-4 над Карла Суарес Наваро.