Две дузпи за Левски и безредици в Дупница

Гаджев пропусна дузпа за Левски

След четири поредни победи, едната от които над шампиона Лудогорец, Левски стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на новака Марек в двубой от 11-ия кръг.

Две дузпи не стигнаха на "сините" за нещо повече от точка на "Бончук" в мач белязан от напрежение както на терена, така и по трибуните. Привърженици на двата отбора се замеряха с предмети, а се стигна и до ръкопашни схватки, но за радост няма данни за сериозно пострадали.

След ремито Левски изостава на 6 точки зад вечния си съперник ЦСКА, който в петък преодоля Ботев.

Всичко по-интересно в мача в Дупница се случи след почивката. Марек поведе в 62-та минута чрез Златко Бонев, който прокара топката между краката на Пламен Илиев след асистенция на Крум Бибишков.

Вина за попадението имаше Владимир Гаджев, който изгуби кълбото преди атаката, а след това капитанът на "сините" пропусна и дузпа само 5-6 минути след гола на домакините.

Все пак столичани получиха втора дузпа в 79-та минута, която бе реализирана от Мирослав Иванов и точките бяха поделени.