Победи за Левски и ЦСКА

31.10.2013, 20:20 (обновена 31.10.2013, 20:34)
цска радост след 1-0 на бруно морейра срещу Берое - октомври 2013

Бруно Морейра (вдясно) донесе успеха на "червените".

ЦСКА победи Берое с 1:0 на "Армията" в повторния дебют на Мартин Петров за "червените" и си върна третото място във временното класиране. "Червените" са на 5 точки зад лидерите Литекс и Лудогорец и водят с 4 точки на Левски и Ботев.

Мартин Петров се появи в игра в 63-та минута на мястото на автора на единственото попадение - Бруно Морейра и се отличи с нестандартни отигравания. Иначе голът падна в 28-та минута, след като Неманя Милисавлевич асистира перфектно на Морейра и той с шпагат насочи топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Бразилецът Марсиньо пропусна да успокои Стойчо Младенов и публиката четвърт час преди края, след като се откъсна сам срещу Караджов, но шутът му бе много неточен. Пропускът бе аналогичен на трите му такива срещу Славия на "Овча Купел".

В края сърбинът Неманя Милисавлевич бе сменен принудително заради травма, която притесни треньорския щаб на ЦСКА.

По-рано Левски стигна до втора поредна победа в първенството след 3:2 над Локомотив Пд на празния стадион в парка "Лаута".

Ръководството на "черно-белите" нападна свирката на Александър Костадинов.

"Много хора в София разбраха, че с игра не могат да победят Локомотив и взеха мерки. Изпратиха наказателна бригада, която трябва да ни накара да паднем в този мач, тъй като знаят, че не сме богатите и нямаме никакво лоби и си правят каквото искат", заяви легендата на Локо Христо Бонев.

"Ние сме си виновни, че ни наказаха, мисля, че каквото можаха, направиха футболистите. С 9 човека за малко да завършим наравно, въпреки че съдията нямаше да го даде това нещо, защото нотите му бяха дадени от БФС.

Дали го е ударила в ръката не мога да кажа, но не е червен, защото Данчо Господинов е на голлинията. Вижте им само физиономията и ще видите, че изглеждат като отпреди 20 години когато вилнееха такива в България. Който е почнал война с нас, е загубил."

Иначе головете за Левски бяха дело на Владимир Гаджев, Гари Родригес от дузпа, и Цветан Генков. За състава на Александър Станков точни бяха Дани Кики и Стелиос Илиадис.

Oще: а група  берое  левски  локомотив пловдив  стойчо младенов  цска