Цвети не премина през цедката на Цетковска

Пиронкова отпадна още в първия кръг в Рим

Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на турнира на клей в Рим.

Първата ракета на България допусна обрат срещу чехкинята Петра Цетковска, след като взе безапелационно първия сет.

Двубоят започна отлично за Цвети, която поведе в мача с 6:1, печелейки 5 поредни гейма.

Тя продължи серията си с пробив на старта на втората част, но след това загуби следващите седем гейма, с което 69-ата в света изравни резултата.

В решаващия трети сет Пиронкова успя да навакса ранния пробив пасив, но в петия гейм отново загуби подаването си и до края 29-годишната й опонентка не допусна грешка при собствен сервис.

Пиронкова напуска надпреварата с 1 точка за световната ранлиста и с 5820 евро от наградния фонд.