Юнайтед и Сити се откъснаха напред

Сити играе колебливо от началото на сезона, но все някак успява да печели и продължава упорито да гони Юнайтед в класирането Снимка: Getty Images
Димитър Бербатов направи силен мач срещу Челси и помогна на неговия Фулъм да не загуби на "Стамфорд Бридж" - 0:0 Снимка: Getty Images

Манчестърските Юнайтед и Сити се откъснаха рано-рано на първите две места във Висшата лига на Англия, едва 13 кръга след началото на кампанията. Отборите записаха нови победи и оставиха Челси и Уест Бромич далеч зад себе си. Сити има 32 точки на второто място, а Юнайтед е с една повече на първото. Следващите ги тимове са с по 26.

„Червените дяволи" победиха пестеливо гостуващия Уест Хем с 1:0. Любопитното бе, че единственото попадение в срещата падна още при първата атака в мача изобщо. Робин ван Перси използва едно центриране отляво, овладя топката и успя да прехвърли излезлия напред Юси Яскелайнен.

Юнайтед обаче не вложи много усилия в преследването на второ попадение, с което да реши срещата, и в последните минути като нищо можеше да преглътне горчив хап. Карлтън Коул стреля от близко разстояние, но Андерс Линдегард прояви страхотен рефлекс и опази вратата си суха.

Манчестър Сити нокаутира Уигън на неговия стадион "DW" с два гола в рамките на три минути през второто полувреме. В 69-та минута Гарет Бари стреля ниско, вратарят на „латикс" Али Ал Хабси изби неуверено и при добавката Марио Балотели не сбърка.

След малко Давид Силва намери Джеймс Милнър на границата на наказателното и той с прекрасен фалцов удар подпечата трите точки за „гражданите".

Следващите мачове и на двата гранда от Манчестър са в събота (01.12.) - Сити приема Евертън от 17:00, а два часа и половина по-късно Юнайтед гостува на Рединг.

Димитър Бербатов пък изигра цял мач при престижното нулево равенство на неговия Фулъм като гост на Челси.