Жестока гавра във водната топка: Домакините на Световното първенство бяха сразени с рекордното 64:0

Две от състезателките на Унгария вкараха съответно 11 и 10 гола, други две се отчетоха с по 6 попадения срещу безпомощния противник Снимка: Getty Images

На куриозен мач в женската водна топка станаха свидетели зрителите на Световното първенство в Южна Корея.

Националният отбор на Унгария размаза тима на домакините с 64:0, което е рекорд за най-изразителна победа на световни първенства в този спорт.

Разгромът се случи още в началото на шампионата в Гуанджу пред смразените фенове на Южна Корея, които наблюдаваха как техните състезателки допускат 34 гола през първото полувреме и още 30 през второто.

Всъщност за абсурдния резултат си има логично обяснение.

Унгарките са двукратен световен и трикратен европейки шампион, докато Южна Корея участва за първи път на подобен форум.

Корейките получиха място в турнира заради домакинството си и набързо събраха първия в историята си национален отбор преди около един месец. Тимът е съставен от бивши плувкини и всички, освен 23-годишната капитанка, са родени след 2000 г.

Унгария вкара първия гол от дузпа още в 12-ата секунда, а след две минути резултатът вече беше 5:0. Домакините сериозно изоставаха и във физически аспект и техните съпернички спокойно си подаваха над главите им.

След мача Йе-сео Сон от Южна Корея, която отправи единствения удар към вратата на Унгария през първата четвърт, призна, че крайният резултат не я интересува и се радва на положените усилия от тима, който тренира едва от месец.

На настоящото първенство по водна топка това не е единственият куриозен резултат и разгроми не липсват.

Всъщност рекорд за най-голяма победа на световни първенства беше поставен и вчера, когато Холандия надви ЮАР с 33:0 - но Унгария подобри доста категорично постижението на холандките.

В друг мач от група А САЩ се наложи над Нова Зеландия с 22:3.