Литекс пропуска като за световно в Европа

Литекс остави развръзката за реванша в Ловеч

Литекс започна с нулево равенство като гост на молдовския дебютант Верис Драгнещи в първи мач от 1-ия кръг на турнира Лига Европа.

"Оранжевите" направиха доста пропуски пред вратата на съперника, като с най-много се отличи Уилмар Джордан.

Още преди почивката Литекс имаше поне 5 добри възможности, а Верис застраши само веднъж вратата на Илко Пиргов.

През втората част картината не се промени. Литекс създаваше положения, които не можеше да реализира.
Бившият играч на ЦСКА Омар Косоко също нямаше шанс пред гола, а топката не влетя в мрежата като по чудо и след удар на Момчил Цветанов.

В крайна сметка 0:0 и Литекс едва ли ще има проблеми на реванша, но пропусна да реши всичко още на молдовска земя.

Верис Драгнещи (Молдова) - Литекс (Ловеч) 0:0

главен съдия: Митя Зганец (Словения)

стадион: Спортул Районал: 700 зрители

жълти картони: Сергиу Мокану, Владимир Богданович (Верис)

Състави:

Верис: Артьом Гайдушевичи, Андриан Кашкавал, Сергей Кожокар, Александър Кучеренко, Петру Раку, Николае Йосан (65- Сергиу Засавици), Владислав Иванов (46- Михай Цуркан), Сергиу Мокану, Дан Пъшла, Владимир Богданович, Виорел Фрунза (55- Вадим Чемиртан)

Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Джаксън Менди, Васил Божиков, Момчил Цветанов, Николa Колев (69- Александър Цветков), Армандо Ваюши (80- Румен Руменов), Петър Златинов, Омар Косоко, Уилмар Джордан (85- Георги Минчев)