България с победа в дебюта на Лотар Матеус

Лотар Матеус бе изключително емоционален в първия си мач начело на България Снимка: getty images
Лотар Матеус бе изключително емоционален в първия си мач начело на България

България спечели първи три точки в квалификациите за европейското първенство в Полша и Украйна след две години. Тази вечер тимът ни би Уелс с 1:0 като гост. Двубоят бе първи под ръководството на новия селекционер Лотар Матеус . Той замени подалия оставка Станимир Стоилов.

Победното попадение вкара Ивелин Попов в 48-та минута. Благой Георгиев подаде хитро по земята към наказателното поле. Ивелин Попов пое топката, премина през трима играчи на Уелс и с удар в левия ъгъл на Хенеси вкара за 1:0. В самия край на мача домакините останаха с човек по-малко, тъй като Крис Гънтър получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Димитър Рангелов, който излизаше сам срещу Хенеси.

Преди успеха над Уелс, тимът ни имаше две поражения в група 7 - от Англия и от Черна гора. Нашите дори нямаха вкаран гол, отбелязаното попадение в Кардиф бе първо за тях в кампанията. За британците пък загубата е втора след тази от Черна гора.

Успехът е първи за България и за 2010 г. До тук футболистите ни имаха едно равенство в контролата с ЮАР през май и пет загуби.

„Не съм доволен от това, което показахме през първото полувреме, забравихме, че играем срещу Уелс, а те винаги играят с голямо сърце. През втората част подобрихме изявите си и заслужено спечелихме.Трябва да подобрим играта си и да играем така, както се представихме през второто полувреме. Надявам се да се класираме на Европейското първенство", коментира минути след последния съдийски сигнал пред БНТ 1 Лотар Матеус.

Селекционерът допълни, че Валентин Илиев е получил контузия в глезена, но все още не е ясно точното му състояние.

Начело в потока е Черна гора, която тази вечер спечели трета поредна победа. Като домакин съставът на Златко Кранчар би с 1:0 Швейцария. Единственото попадение в мача реализира Мирко Вучинич в 67-та минута след пас на Митар Новакович.

След като отбеляза попадението звездата на Рома Вучинич свали гащетата от екипа си, закачи ги на главата си и направи почетна обиколка под аплодисментите на публиката в Подгорица. Съдията пък незабавно му показа жълт картон.