Ливърпул пак бие, гледа към евротурнирите

Фернандо Торес отново изигра силен мач за Ливърпул Снимка: getty images
Фернандо Торес отново изигра силен мач за Ливърпул

Ливърпул постигна втора поредна победа под ръководството на Кени Далглиш. В отложен мач от 18-ия кръг на Висшата лига мърсисайдци се наложиха с 1:0 над Фулъм като домакин. Завърналият се като мениджър Кени Далглиш в събота изведе своите до успех с 3:0 над Уулвърхемптън.

Срещу Фулъм единственото попадение вкара в 52-та минута Джон Пентсил. Той не успя да изчисти топката след удар в гредата на Фернандо Торес и в последвалото разбъркване прати топката в собствената си врата.

Световният шампион с Испания също се отчете с гол. Той бе отбелязан още в самото начало на двубоя, но бе отменен заради засада. Торес направи и серия от пропуски, които можеха да направят победата на Ливърпул доста по-убедителна.

В последните минути на мача Фулъм можеше да стигне до изравнителен гол, но на два три пъти Рейна показа добър рефлекс и спаси вратата си от попадение.

С тази победа Ливърпул се изкачи на седма позиция с актив от 32 точки и дори успя да заличи отрицателната си голова разлика, а Фулъм остава на петнадесето място с 26 точки.