Не е за вярване, но е реалност!

Каква драма, какви емоции, какво напрежение... Каква радост и български екстаз!

Напрежението заклещи Лудогорец в яка хватка и тя се оказа продължителна, но не и смъртоносна в реванша срещу италианския Лацио.

Моментите, в които се виждаше, че мисията е невъзможна, превъзхождаха времево тези, в които проблясваше надеждата, но това само подслади допълнително пищния десерт, който Лудогорец поднесе на нацията.

Над 35 хил. на "Васил Левски" дойдоха да видят как български отбор се класира за осминафиналите на Лига Европа, а родолюбието им ги възнагради с феноменално 3:3 и незабравим спомен.

В началото Лудогорец не приличаше на себе си, а и късметът обърна гръб на нашите. Кошмарът дойде мълниеносно. Не бе изминала и половин минута от първия съдийски сигнал и лациалите вече бяха заличили пасива си от "Олимпико".

Кейта Балде се възползва от грешка на иначе почти безгрешния до момента в кампанията вратар Владислав Стоянов и се разписа за 0:1.

Десетина минути след почивката положението се утежни до червено. Переа отбеляза втори гол след светкавична контра и грешка на Мишо Александров.

Младият колумбийски нападател се хвърли в агитката на гостите, но нарани дланите си на предпазната ограда и по-късно беше заменен.

Лудогорец не се предаде и се вдигна на щурм. Нямаше какво да губи, натрупа много самочувствие, а и качеството в състава на Стойчо Стоев е безспорно.

В 65-та минута само късметът попречи на разградчани да върнат гол, след като гредата спря топката след удар на Безяк. Но това все пак даде началото на обрата.

Две минути по-късно словенецът взриви трибуните с дежурното си попадение в Европа. Нападателят на "орлите" се разписа с удар по диагонала и лека рикошетна помощ.

В 78-та минута Христо Златински изравни след изстрел отдалеч, като попадението падна не без съдействието на стража на Лацио Маркети, който не се намеси по най-добрия начин. Имаше съмнения дали топката е преминала голлинията, но допълнителните рефери си свършиха работата и голът бе зачетен.

Това обаче далеч не бе всичко. Само 4 минути по-късно влезлият като резерва немски ветеран Мирослав Клозе отново даде преднина на Лацио, но и това не стресна нашите.

Точка на спора сложи Кишада в 88-та минута - 3:3. Безяк отклони с глава топката към бразилеца, който вкара и прати Лудогорец на осминафинал.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛАЦИО 3:3